درباره مجمع

در سطح جهانی سالانه سمپوزیوم ها و همایش های متعددی در رابطه با صنعت کلر برگزار می گردد که خلا آن در داخل کشور ایران احساس می شد. به منظور برطرف کردن این خلا، انجمن کلر ایران درصدد برآمد تا گردهمایی هایی با عنوان " مجمع بین المللی کارشناسان کلر آلکالی ایران" برگزار کند. این مجمع در واقع اولین تجربه چنین نشستی در کشور بود که با حضور کارشناسان داخلی و خارجی مرتبط با صنعت کلر برگزار گردید.

در این مجمع علاوه بر سخنرانی مهمانان داخلی و خارجی، مواردی در قالب پنل های تخصصی و جلسات پرسش و پاسخ مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


 

برگزاری این نشست موجباتی را فراهم ساخت که کارشناسان صنعت کلر در فضایی مناسب با نقطه نظرات کارشناسان برجسته داخلی و خارجی این صنعت آشنا شوند و با نشست های جنبی و بحث و تبادل نظر  زمینه استمرار این ارتباطات را در آینده فراهم نمایند. این امر سبب شد تا علاوه بر حل برخی مشکلات صنعت کلر کشور، فرصت های جدیدی برای هم اندیشی فراهم شود.

علاوه بر همکاری های چند جانبه، واحدهای فعال و توانمند در حوزه بازرگانی، اطلاعات و تجربیات خود را با دیگر واحدها به اشتراک گذاشتند.

تشکیل این نشست به جهت تحقق اهدافی خاص صورت گرفت که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زمینه سازی در جهت اتخاذ تدابیر مناسب برای برون رفت از مشکلات حال حاضر صنعت کلر و جلوگیری از تشدید آن در آینده

  • زمینه سازی همکاری و همدلی در بین اعضا از پایین ترین سطوح کارشناسی تا بالاترین سطوح تصمیم گیری و مدیریتی

  • زمینه سازی تبادل موثر اطلاعات در بین واحدهای فعال صنعت کلر در حوزه های مختلف فنی و بازرگانی

  • تلاش برای جلب حمایت واحدهای بزرگ فعال صنعت کلر کشور از واحدهای کوچک و نوپا و به تبع آن جلب مشارکت واحدهای کوچک در حل مشکلات واحدهای صنعتی بزرگ تولیدکننده کلر

در ادامه برگزاری موفقیت آمیز نخستین مجمع بین المللی کلرآلکالی ایران، و با توجه به دستاوردهای مهم آن در حوزه های فنی و پژوهشی و نیز توجه به نیاز به تعامل و هم انیشی واحدهای فعال در صنعت کلر، به جهت تعمیم رویکردهای توسعه ای در سطح مدیران و تصمیم سازان این صنعت و همجنین ایجاد فضایی هم سو در بین این واحدها در چارچوب فعالیتها و رسالتهای انجمن تولیدکنندگان کلر ایران، نشست داخلی مدیران ارشد انجمن تولیدکنندگان کلر ایران با میزبانی شرکت تولیدی شیمیایی کلران برگزار گردید.


در این نشست علاوه بر بحث و تبادل نظر در مورد مسائل کلان مدیریتی و مباحث فنی، راهکارها برای توسعه در حوزه های بازرگانی، ایمنی، سلامت و حفاظت از محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت.